Smolu nosíš ty, láska

Réžia:Samo Spišák
Hrajú:Michaela Mikulášová-Čobejová, Ivan Franěk, Leona Skleničková, Jakub Štáfek
Premiéra:15. jún 2023
Žáner:Romantický, Komédia

Dať prednosť istote a kariére, alebo dobrodružstvu a láske? Na túto otázku nájdete odpoveď v romantickej komédii, inšpirovanej skutočným príbehom, v hlavných úlohách s Michaelou Čobejovou a Ivanom Franěkom.

Réžia: Samo Spišák  •  Scenár: Lukáš Obermajer  •  Hrajú: Michaela Mikulášová-Čobejová, Ivan Franěk, Leona Skleničková, Jakub Štáfek, Ady Hajdu, Marko Igonda a ďalší

Hlavná postava päťdesiatnička Monika, má pocit, že v živote dosiahla všetky, pre spoločnosť dôležité méty. Dieťa už má odrastené a ako workoholičke sa jej kariérne veľmi darí. S manželom má však stále spoločného menej a menej a v myšlienkach sa čoraz častejšie vracia do mladosti, kedy sa nebála vybočiť zo zabehnutých koľají a vedela oceniť krásu okamihu. Monika sa rozhodne objaviť svoje dobrodružné ja a prihlási sa na kurz lezenia, ktorý organizuje Igor. Igor je absolútnym protikladom Moniky – spontánny, až chaotický blázon, celoživotný dobrodruh bez sebareflexie a zmyslu pre zodpovednosť, ktorý sa zmieta v problémoch, za ktoré môže jeho ľahkovážny životný štýl.

Rok výroby: 2023
Dátum lokálnej premiéry: 15. jún 2023