Keď prehovorila

Hrajú:Zoe Kazan, Carey Mulligan, Patricia Clarkson, Samantha Morton
Premiéra:1. december 2022
Žáner:Dráma

Réžia: Maria Schrader  •  Scenár: Rebecca Lenkiewicz  •  Hrajú: Zoe Kazan, Carey Mulligan, Patricia Clarkson, Samantha Morton

Predlohou filmovej drámy „Keď prehovorila“ sa stala rovnomenná kniha novinárok Jodi Kantor a Megan Twohey z denníka New York Times, ktoré odhalili a zverejnili prípady zneužívania a sexuálneho obťažovania žien filmovým producentom Harveym Weinsteinom. Príbeh dokumentuje snahu oboch novinárok nájsť a „rozhovoriť“ aspoň jednu jeho obeť bez toho, aby tuší, akú lavínu tým spustí a aký traskavý príbeh im rastie pod rukami.

Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 1. december 2022