Quo vadis, Aida?

Hrajú:Jasna Ďuričić, Izudin Bajrović, Dino Bajrović, Johan Heldenbergh
Premiéra:23. september 2021
Žáner:Dráma

Quo vadis, Aida? (Quo vadis, Aida?)

2DČT

25. 10. pondelok

4,00 19:30

Réžia: Jasmila Žbanić  •  Scenár: Jasmila Žbanić  •  Kamera: Christine A. Maier  •  Hrajú: Jasna Ďuričić, Izudin Bajrović, Dino Bajrović, Johan Heldenbergh

Bosna, júl 1995. Srbská armáda sa blíži k Srebrenici, ktorá je vyhlásená za „bezpečnú zónu“ OSN. Desaťtisíce ľudí utekajú zo svojich domovov na blízku základňu OSN. Prekladateľka Aida, pracujúca pre OSN, dôverne pozná situáciu na základni i mimo nej. Bojuje s neúprosne sa krátiacim časom, aby našla cestu z blížiaceho sa pekla pre obyvateľov mesta i jej najbližších.

Rok výroby: 2020
Dátum lokálnej premiéry: 23. september 2021