Dôverný nepriateľ

Hrajú:Gabriela Marcinková, Vojtěch Dyk, Zuzana Porubjaková, Ondřej Malý
Premiéra:30. august 2018
Žáner:Triler, Dráma, Mysteriózny

Milostný trojuholník budúcnosti: "On - Ona a Dom"

Hrajú: Gabriela Marcinková, Vojtěch Dyk, Zuzana Porubjaková, Ondřej Malý, Ady Hajdu, Roman Luknár, Pavel Rímský, Hynek Čermák  •  Réžia: Karel Janák  •  Scenár: Ľubomír Slivka, Karel Janák, Marek Epstein  •  Kamera: Martin Šácha  •  Hudba: Ondřej Gregor Brzobohatý

Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote, odrezaní od sveta, na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo. Andrej (Vojtěch Dyk) pracuje ako programátor v nadnárodnej firme, ktorá sa zaoberá vývojom tzv. inteligentného domu, ktorý má znamenať revolúciu v bývaní. Dom je ovládaný len hlasom a má obyvateľom zaisťovať maximálny luxus i stopercentnú bezpečnosť. Andrej sa spolu so svojou čerstvou manželkou, ambicióznou sochárkou Zuzanou (Gabriela Marcinková), nasťahujú do funkčného prototypu, luxusného domu zo skla a kameňa uprostred nádhernej prírody. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo riadi dom niekto ďalší?

Napínavý slovenský thriller so šokujúcim záverom zmení váš pohľad na moderné technológie, ktoré nás sprevádzajú na každom kroku. Navždy.

Má vôbec ľudská láska a človek šancu v milostnej šachovej partii proti stroju, ktorý sám stvoril a vypracoval do dokonalosti?

Rok výroby: 2018
Dátum lokálnej premiéry: 30. august 2018

• Slovensko
  • Česká republika