Červená korytnačka

Réžia:Michael Dudok de Wit
Premiéra:4. máj 2017
Žáner:Animovaný

Animovaný príbeh bez slov o stroskotancovi na tropickom ostrove, ale aj o živote človeka ako takom.

Réžia: Michael Dudok de Wit  •  Scenár: Michael Dudok de Wit, Pascale Ferran  •  Strih: Céline Kélépikis  •  Hudba: Laurent Perez Del Mar

Príbeh stroskotanca na tropickom ostrove, obývanom korytnačkami a vtákmi, je zároveň univerzálnym príbehom všetkých zásadných okamžikov v živote človeka. O sebapoznaní, láske, rodičovstve aj striedaní generácií hovorí oscarový režisér Michael Dudok de Wit bez slov, oba s pomocou remeselne dokonalej animácie. Magická snímka, zrozumiteľná naprieč generáciami a kontinentami, získala v Cannes Zvláštnu cenu poroty v sekcii Istý pohľad a je prvým počinom kultového japonského študia Ghibli s európskou koprodukciou.

Rok výroby: 2016
Dátum lokálnej premiéry: 4. máj 2017