Diera v hlave

Hrajú:Raymond Gurême, Fata Dedić, Nadir Dedić, Toti Dedić
Premiéra:30. marec 2017
Žáner:Dokument

Holokaust ako jazva na tele i duši európskych Rómov a Sinti.

Réžia: Robert Kirchhoff  •  Kamera: Juraj Chlpík  •  Hrajú: Raymond Gurême, Fata Dedić, Nadir Dedić, Toti Dedić, Ladislav Welward, Ján Konček, Krystyna Gil

O tragédii Rómov a Sinti v Druhej svetovej vojne sa nikdy a nikde príliš nehovorilo. Boli vraždení v desiatkach, stovkách, tisícoch. Na okrajoch masových hrobov, v koncentračných táboroch, pri cestách, puškami, kladivami alebo plynom. Mlčalo sa o nich, lebo dlhé roky boli a sú na spoločenskom okraji. Prežili, no každý z nich má svoju pamäť a jazvu ako dôkaz. Dnes, keď sa náš svet opäť fašizuje, sú jednými z posledných svedkov holokaustu. Žijú s dierou v hlave ako s pečaťou, znamením z minulosti.

Rok výroby: 2016
Dátum lokálnej premiéry: 30. marec 2017
Dátum svetovej premiéry: 16. marec 2017

• Slovensko
  • Česká republika

Holokaust ako jazva na tele i duši európskych Rómov a Sinti.

Rok výroby: 2016
Dátum lokálnej premiéry: 30. marec 2017